Policia e Kosovës gjen 2 milion euro falso në taksi, pranga shqiptarëve
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Policia e Kosovës ka gjetur dhe konfiskuar rreth 2 milion euro falso, shumë kjo më e madhja deri më tani për dekada të tëra.

Sipas "BBC", mësohet se dy shtetasit nga Kameruni dhe Shqipëria janë ndaluar në kufi të premten, ndërsa pas një kontrolli, policia ka gjetur kartmonedha të prera në 50, 100, 200 dhe 500 euroshe falso të cilat ishin të mbledhura me qese në bagazhin e taksisë.

Policia e Kosovës ka sekuestruar dy pasaportat e shtetasve dhe një leje qëndrimi franceze si dhe ka arrestuar dy shtetasit në fjalë, transmeton "Albeu.com". /albeu.com/

Shtuar më 11/03/2017, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}