Nafta kap majat, pritet pasqyrimi i rritjes edhe në Shqipëri
Pëlqej
Çmimi i naftës është rritur sërish gjatë ditës së sotme në bursat botërore.

Si pasojë, treguesit referencë të cilët shfaqin të dhënat për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.83 për qind dhe u tregtuan me 77.94 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.87 për qind dhe u tregtuan me 74.58 dolllarë amerikanë për fuçi.

Mbetet për t'u parë se si do të pasqyrohet kjo në çmimin e naftës në tregun vendas. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2018, ora 11:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori