Nafta e keqe shqiptare alarmon Maqedoninë
Pëlqej
Naftë e cilësisë së dobët është importuar në Maqedoni gjatë këtij viti.

Sipas analizave të bëra, kjo naftë është 20 herë më e keqe dhe që rrit nivelin e ndotjes, transmeton INA.

Sipas A1on, në këtë biznes janë të përfshira disa kompani me pronarë maqedonas, të cilat kanë sjellë naftën me ndihmën e pushtetit të kaluar.

Bëhet fjalë për kompanitë vendore nga Shkupi, Kavadari dhe Vinica.

Ky rast u zbulua edhe në Maqedoni, pas aksionit të policisë dhe doganave të Kosovës, të cilat zbuluan të njejtin biznes dhe furnizimin e disa pompave të benzinës të Kosovës me këtë naftë.
Shtuar më 24/07/2017, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori