MF- bizneseve: Vetëdeklaroni borxhin që u ka qeveria
Pëlqej
Ministria e Financave i bën thirrje bizneseve të vetëdeklarojnë borxhin që u ka shteti. Përmes një njoftimi për mediat, MF njofton se duke nisur që nesër e deri në daten 20 tetor vetëdeklarimi i borxhit nga ana e kompanive do të bëhet online në faqen e ministrisë.


“Duke nisur nga data 2 tetor, dita e Mërkurë, në faqen zyrtare të Ministrisë së Financave, do të bëhet e mundur plotësimi on-line i dosjes nga firmat private që pretendojnë se buxheti i shtetit u ka detyrime të papaguara. Ministria e Financave fton të gjitha subjektet private të plotësojnë dokumentin dhe njëkohësisht sqaron se çdo e dhënë e ngarkuar në dosje do të verifikohet. Afati i aplikimit zgjat deri më datë 20 tetor” thuhet ne njoftim. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2013, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori