Greqi, numri i të papunëve mbi 600 mijë
Greqia
Shërbimi Grek për Punësim njoftoi se papunësia në Greqi është rritur 3.75% në krahasim me shtatorin. Ky shërbim tha se numri i të papunëve në Greqi është aktualisht 609 mije e 249 persona.

Ndërkohë, niveli i papunësisë në muajin gusht ishte 12.2%. Sipas parashikimeve të qeverisë greke, vitin e ardhshëm papunësia do të rritet deri në 14.5% dhe në 15% në vitin 2012. (albeu.com)
Shtuar më 18/11/2010, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori