Grabitje spektakolare në Kili
Një sasi prej shtatë milionë dollarësh është vjedhur nga një grup prej tetë personash të maskuar dhe të armatosur në aeroportin e Santiagos, në kryeqytetin e Kilit.

Sipas mediave të huaja grabitësit kanë bllokuar rojet të cilët kanë ndjekur automjetin e kompanisë amerikanesigurimeve "Brinks". Kamioni i grabitur po transportonte paratë në aeroport për tu transportuar më vonë me aeroplan në një bankë në pjesën veriore të Kilit. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori