Gjermania premton 28.3 milionë euro ndihmë
Gjermania ka premtuar një ndihmë prej 28.3 milionë euro, të cilat i shërbejnë implementimit të projekteve për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik, në energjetikë, ujëra dhe arsim themelor.

Sipas njoftimit të fundit të ambasadës së Gjermanisë në Prishtinë ky vendim erdhi pas konsultimeve të fundit ndërqeveritare ndërmjet Kosovës dhe Gjermanisë. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2012, ora 17:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori