Gjermania i dhuron 240 milionë euro ndihma Afganistanit
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gjermania ka ndërmarrë një nismë e cila synon rindërtimin e Afganistanit dhe disa vende në Afrikën Veriore dhe Lindjen e Mesme, me qëllim që të ulet niveli i lartë i emigracionit, pas hyrjes në vend të gati 2 milionë refugjatëve.

Mediet gjermane shkruajnë sot se së fundmi, shteti gjerman i ka dhuruar rreth 240 milionë euro ndihma, të cilat do ta ndalin valën e emigracionit.

"160 milionë euro donacione nuk janë të lidhura me asnjë kusht, një e treta e shumës do të varen nga reformat që do të ndërmarrë Kabuli", ka thënë nga Ministria Federale gjermane e Ekonomisë Bashkëpunimit dhe Zhvillimit. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2017, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori