FT: Italia kërcënohet sërish nga recesioni
Financial Times
“Italisë mund t’i nevojiten masa të reja shtrënguese, pasi kërcënohet sërish nga recesioni”, kështu shkruan prestigjozja “Financial Times” duke nënvizuar se objektivat e bilancit të Italisë mund të kompromentohen nga recensioni dhe normat e larta të interesit.

Duke ju referuar një raporti i cili po qarkullon ditët e fundit në Kopenhagen vlerësohen shkurtimet e shpenzimeve të bëra nga Italia, duke nisur që nga maji 2010. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2012, ora 14:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori