FMN: Kriza greke do të zgjasë
Fondi Monetar Ndwrkombwtar ka publikuar sot raportin e progresit ku thuhet se, Greqia do të vazhdojë të përballojë probleme të mëdha në sektorin ekonomik për më shumë kohë se sa ishte parashikuar.

“Ekonomia greke do fillojë të dalë nga zhytja e saj më e thellë, në 6 mujorin e dytë të këtij viti dhe do të ketë një tkurrje prej 3%”, thuhet nw raport.

Sipas një vlerësimi të ekspertëve të FMN-së, Greqia do të mundet që deri në vitin 2020 të reduktojë me 18% borxhin e saj kolosal. /albeu.com/
Shtuar më 17/03/2011, ora 13:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori