Elisabeta Gjoni emërohet Zv. Guvernatore e Bankës Qëndrore
Këshilli Mbikëqyrës i bankës së Shqiperisë gjatë mbledhjes së fundit ka propozuar dhe miratuar Elisabeta Gjonin për postin e zëvëndës Guvernatorit të Parë të kësaj banke. Gjoni u zgjodh në fillim të muajit dhjetor anëtare e Këshillit Mbikëqyrës me propozimin e Këshillit të Ministrave.


Gjoni është anëtare e re e Këshillit Mbikëqyrës dhe vjen në këtë post pas një eksperince disa vjeçare në drejtimin e Autoriteti të Mbikëqyrjes Financiare. /albeu.com/
Shtuar më 30/12/2011, ora 13:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori