Ekonomia greke po shkon drejt "greminës"
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ekonomia e Greqisë ka shënuar regres, pasi zyra greke e statisitkave "Elast", sipas vlerësimeve të para të bëra në shkurt, viti 2016 u mbyll me një rënie prej 0,05 për qind të PBB-së, kundrejt një rritje me 0,3 për qind që parashikohej.

Njoftimi i kësaj performance të dobët vjen kur Athina përpiqet të arrijë me kreditorët e saj një marrëveshje që po zgjat disa muaj për të qëndruar nën injektim financiar deri në vitin 2018 dhe të përgatisë më pas rikthimin në tregjet financiare.

Ndërkohë, Athina po përpiqet të arrijë një marrëveshje me BE-në dhe FMN-në për daljen e saj nga kriza. /albeu.com/

Shtuar më 07/03/2017, ora 08:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}