Ekonomia gjermane shënon rritje
Ekonomia gjermane ka shënuar rritje në tre muajt e parë të këtij viti duke kaluar parashikimet që ishin tek 0,5 për qind. Në tremujorin e fundit të 2011-ës, ekonomia ra me 0.2 për qind, çka ishte dhe kontraktimi i parë që nga 2009-a.

Të dhënat për mbarë eurozonën që do të publikohen gjatë ditës, me shumë gjasa do të tregojnë se zona euro, si e tërë, i është kthyer recesionit. /albeu.com/
Shtuar më 15/05/2012, ora 10:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori