Buxheti i Gjermanisë për vitin 2011 do të jetë 307 miliardë euro
Me këshillimet për buxhetin në fushën e komunikacionit dhe ndërtimeve këtë të premte përfundon raundi i parë i debatit për buxhetin gjerman për vitin 2011">2011. Temë qendrore para së gjithash do të jenë shkurtimet për ndërtimet e qyteteve dhe programi për rinovimin e ndërtesave. Ministri i Ndërtimit Peter Ramsauer (CSU) ka miratuar shkurtimet në kuadër të paketës së kursimeve prej 80 miliardë eurove. Sipas propozimit të ministrit të financave Wolfgang Schauble (CDU) buxheti i vitit 2011">2011 do të jetë 307 miliardë euro.
Shtuar më 17/09/2010, ora 10:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori