Braçe:BSH-së nuk i japim asnjë lekë, të kursejë siç po bëjmë ne
Pëlqej
Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe u shpreh sot në mbledhjen e radhës së këtij komisioni se nga buxheti i shtetit nuk do të ketë asnjë lek për Bankën e Shqipërisë.

“Nëse Bankës së Shqipërisë do t’i duhet të plotësojë paratë, duhet të kursejë siç po bëjmë ne. BSH kërkon para luksi dhe nuk mund të preken paratë e qytetarëve” u shpreh Braçe.
Shtuar më 23/09/2014, ora 12:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori