Bode: Buxheti 2010, synon uljen e borxhit publik
Ridvan Bode
Ministri i Financave të Shqipërisë, Ridvan Bode, prezantoi projektbuxhetin për vitin 2011">2011 në Komisionin Kuvendor të Ekonomisë. Bode deklaroi se ky projektbuxhet synon uljen e borxhit publik me 0.4% dhe nuk cënon politikën e rritjes së pagave dhe pensioneve.

Bode tha se të ardhurat parashikohen të rriten me 5.6% dhe defiçiti buxhetor pritet të jetë 3.5%. Deputetja socialiste në Komision, Mimi Kodheli deklaroi se mungon transparenca dhe koha e nevojshme për diskutimin e projektbuxhetit të vitit 2011">2011.
Shtuar më 10/11/2010, ora 12:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori