Bie çmimi i naftës në tregun botëror
Çmimi i naftës së papërpunuar dhe vlera e aksioneve në bursë kanë rënë për të katërtën ditë me radhë. Nafta në bursën e New Yorkut u tregtua me 86.70 dollarë amerikanë për fuçi. Vetëm gjatë javës, çmimi i naftës u zvogëlua për 6.6 për qind.

Çmimet filluan të bien si pasojë e shqetësimeve për ngadalësimin e zhvillimit të ekonomisë amerikane.

Po ashtu njoftohet se në tregun e New Yorkut gjatë kësaj jave ka patur një ulje të dukshme edhe të çmimit të arit. (albeu.com)
Shtuar më 10/11/2010, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori