BE, 7 milionë euro ndihma për Sirinë
Bashkimi Evropian ka premtuar se do të akordojë një shumë prej 7 milionë eurosh ndihma humanitare për Sirinë ndërsa ka mbështetur thirrjet e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq për "armëpushim ditor humanitar"në vend.

Nga këto ndihma do të përfitojnë edhe refugjatët sirianë në Liban, Turqi, Jordani dhe Irak dhe synohet që të ndihmohen edhe civilët brenda vendit, nëse sigurohet hyrja e ndihmave humanitare. /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2012, ora 14:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori