Pamje të ferrit në kampet naziste (FOTO +16)

Këto fotografi janë bërë nga britaniku Charles Martin Parsons gjatë Luftës së Dytë Botërore, kur trupat e Aleatëve çliruan kampin nazist të Bergen – Belsen.

Fotot janë tronditëse dhe janë dëshmi e faktit se sistemi diktatorial i Hitlerit nuk kishte mëshirë për njerëzit.

kamp është ekzekutuar për vdekje edhe shkrimtarja e re në moshë Anne Frank.

foto janë momente kur trupat britanike hyjnë në kamp dhe gjejnë në të një katrahurë të vërtetë. /albeu.com/Shtuar më 14/04/2015, ora 19:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori