Zyrtari turk nxjerr detaje të reja për vrasjen e gazetarit saudit
Arabia Saudite ka dërguar një ekip dy-anëtarësh në Stamboll në mënyrë për të hequr provat e vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, një javë pasi ai u zhduk në konsullatën sauditeStamboll në fillim të tetorit, sipas një zyrtari turk, pa emër.

Ai beson se kjo tregon se zyrtarët sauditë e dinin për krimin, raporton Reuters. Sipas tij, një kimist dhe toksikolog ishin përgjegjës për heqjen e provave para se hetuesit turq të sigurojnë qasje në konsullatës saudite.


Shtuar më 05/11/2018, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori