Zvicër, përleshje me armë midis Kosovarëve
Një kosovar me banin në Zvicër është plagosur gjatë ditës së sotme nga disa bashkmoshatarët të tjerë. Sipsa mediave vendase i riu ishte plagosur nga një përpasje me armë më disa kosovarë të tjerë të cilët banonin në këtë lagje.
Pas ngjarjes janë ndaluar 5 nga kosovarët që kanë qenë protagonistë të këtij sherri.
Sipas policisë vendase si pasojë e kësaj ngjarje një person është plagosur dhe 5 kosovarë të moshave 22-34 vjeç janë arrestuar. Hetimet kanë nisur menjëherë, kurse besohet se shkak ka qenë një borxh i pakthyer.

Ishim të gjithë së bashku familjarisht. Kur papritur kemi dëgjuar të shtëna, ndërsa tërë familja me 10 nipa ishim duke kaluar një mbrëmje të lezetshme. As armiku nuk kamundur të na çojë në këtë gjendje, ka thënë nëna e 3 djemve të përfshirë në ngjarje “./albeu.com/

Shtuar më 02/11/2011, ora 16:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori