Zoti nuk ja pranoi lutjen patrikut Irinej
Albeu.com
“Në kohën kur krenohemi me drejtësinë dhe demokracinë, neve na marrin atë që është më e shenjtë, Kosovën e Metohinë, deklaroi kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriku Irinej të enjten, pas ...... vendimit të GJND-së në favor të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, transmeton agjencia FoNet.

Tërë shpresa që e kemi pasur dhe që ende e kemi në njerëz është e vogël dhe e pamjaftueshme”, tha patriku pas lutjes që kishte bërë sot për “zgjidhjen e volitshme të statusit të Kosovës e Metohisë” në kishën Shën Sava në Vraçar të Beogradit.

Ndërkohë në orën 17:00 në kishat ortodokse serbe kanë rënë kambanat.
Shtuar më 23/07/2010, ora 01:23
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori