Zjarri përbin edhe shtëpitë e aktorëve në Los Anxhelos, shumë të vdekur (VIDEO)
Të paktën 31 është bilanci praprak i numrit të viktimave të regjistruara pas shpërthimit të zjarreve në Kaliforninë Veriore dhe Jugore dhe mbi 200 njerëz të tjerë janë shpallur në kërkim njoftojnë autoritet vendase, raporton BBC.

Ndërkaq mësohet se zjarri ka shkrumbuar edhe shumë shtëpi të aktorëve të njohur nga Hollywoodi.

Sipas mediave amerikane bilanci i cili arriti në 23 të shtunën, duke e bërë atë zjarrin e tretë më vdekjeprurës në historinë e shtetit, u përkeqësua me zbulimin e tetë personave të tjerë të cilët u gjetën të pajetë këtë të dielë, duke e çuar në 31 totalin deri më tani të numrit të viktimave. Në mbarë vendin, raportohet se së paku 300,000 njerëz janë detyruar të lënë shtëpitë e tyre, duke u evakuar për të shmanguar zonën e rrezikut në Los Anxhelos.

Ndërkohë autoritetet vendase njoftuan se situata e krijuar është konsideruar e barabartë me zjarrin më vdekjeprurës në Kaliforni të ndodhur në vitin 1933 në Griffith Park në Los Anxhelos.
Shtuar më 12/11/2018, ora 10:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori