Zjarret "shkrumbojnë" Kaliforninë, evakuohen banorët
Një zjarr i zjarrtë i fuqishëm pranë Los Anxhelosit është përhapur në mijëra hektarë, duke nxitur evakuimin e detyrueshëm të qindra shtëpive në Burbank të Kalifornisë.

Policia amerikane njoftoi evakuimet e detyrueshme të banorëve, pasi malet përreth zonës duket se po përcëlloheshin nga flakët.

Rreth 10 orë më vonë, erërat e forta dhe shpërthyese bënë që zjarri të ishte i paparashikueshëm.

Ai po përhapet në 4 drejtime të ndryshme duke përfshirë edhe kodrën përgjatë një autostradws. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2017, ora 15:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori