Zjarret kaplojne SHBA-ne: Tete te vdekur
Albeu.com
Të paktën tetë persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar, kurse qindra shtëpi janë shkatërruar nga zjarret në jug të SHBA-ve, i cili është përfshirë edhe nga disa tornado të fuqishme.Autoritetet kanë bërë të ditur se dy qyteza në pjesën veriore të Dallasit janë djegur plotësisht.
Nga janari i këtij vit, të paktën 160 shtëpi dhe rreth 97 mijë hektarë pyje janë shkatërruar nga zjarret që kanë përfshirë Teksasin , i cili është goditur nga thatësirat. Guvernatori i këtij shteti federal ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në 199 rrethe. /rel/
Shtuar më 11/04/2009, ora 16:18
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori