Zjarre masive në Kaliforni, një i vdekur (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Zjarrfikset në Kaliforni, po luftojnë që të mbajnë në kontroll zjarrin masiv që ka rënë në pyje dhe ka shkatërruar 18 shtëpi dhe po kërcënon qindra të tjera në malet e Los Angeles-it verior.

Zjarri ka marrë përpara rreth 22.000 hektarë tokë dhe 15.000 shtëpi janë evakuar afër Santa Clarita-s.

Deri tani, është gjetur një trup i djegur brenda një makine, por akoma nuk është e sigurtë që vdekja e tij është e lidhur dretpërdrejt me zjarrin.

Ndërkohë, erërat e forta kanë shtuar flakët dhe kanë mbuluar me hi pothajse të gjithë Los Angeles-in. /Albeu.com/
Shtuar më 25/07/2016, ora 10:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.