Zjarr në shkollë, 24 nxënës dhe mësues 'digjen të gjallë'
Pëlqej
Të paktën 24 studentë dhe mësues kanë vdekur pas një zjarri të fuqishëm që ra në një shkollë fetare në kryeqytetin malajzez të Kuala Lumpur.

Zjarri në shkollën “Tahfiz Darul Kur'ani Ittifaqiyah” shpërtheu në orët e hershme të ditës së sotme.

Raportohet se viktimat se janë “djegur të gjallë’ pasi janë bllokuar në dhomat e tyre sepse dritaret e shkollës ishin të mbyllura me grila metalike shkruan Syri.

"Është një nga fatkeqësitë më të rënda në 20 vitet e fundit", tha drejtori i departamentit të Policia tha se viktimat ishin 22 studentë ,të gjithë djemtë të moshës nga 13 dhe 17 vjeç - dhe dy mësues rreth të 40-tave.
Shtuar më 14/09/2017, ora 09:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori