Zjarr në një klub nate, qindra të vdekur në Brazil (FOTO-VIDEO)

Të paktën 245 persona kanë gjetur vdekjen si pasoje e një zjarri që ka rënë në një klub nate në Santa Maria të Brazilit. Sipas dëshmitarëve zjarri është shkaktuar nga fishekzjarret.Sipas mediave lokali ka pasur vetëm një dalje dhe për shkak të panikut njerëzit shtypur me njëri tjetrin. Disa prej viktimave kanë ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë. Klubi i natës ka pasur një kapacitet prej 2 mijë personash, dhe mendohet se ka qenë plot të shtunën në mbrëmje. /albeu.com/

Zjarr në një klub nate, 245 të vdekur në Brazil

Shtuar më 27/01/2013, ora 13:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori