Zjarr në nëndetësen ruse, vdesin 14 marinarë
Një zjarr në bordin e një nëndetëseje kërkimi ruse i ka marrë jetën 14 pjesëtarëve të ekuipazhit. Bilanci është konfirmuar nga ministria ruse e mbrojtjes.

Ekuipazhi ishte helmuar nga tymrat ndërsa nëndetësja po bënte matje në ujërat territoriale ruse, të hënën.

Ministria nuk dha detaje për llojin e nëndetëses por mediet ruse raportuan se bëhej fjalë për një mini-nëndetëse bërthamore që përdorej për operacione të posaçme.

Zjarri më pas u shua dhe anija tani ndodhet në Severomorsk, bazën kryesore të flotës veriore ruse.
Shtuar më 03/07/2019, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori