Zgjedhjet në Birmani, fiton Aung San Su
Partia Aung San Su Liga Kombëtare për Demokracinë ka njoftuar se ka marrë 99 përqind të votave në zgjedhjet e zhvilluar gjatë së dielës. ZgjedhjetBirmani do të caktojnë 45 vende nga 1160 që ka parlamenti.

Specialistët shprehen se me anë të këtyre votimeve mund të hapet dhe një hapësirë e papritur e demokratizimit të vendit. Në gjysmë shekulli të historisë së Mianmar-it zgjedhjet janë mbajtur vetëm tre herë. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 18:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori