KMSH reagon për videon tallëse ndaj priftërinjve: Dënojmë ngjarjen, do marrim masa
Zbuloi se po e tradhtonte, gruaja e ambasadorit grek të vrarë në Brazil shpallet e dyshuara kryesore

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Janë zbuluar detaje të tjera pas vdekjes misterioze të ambasadorit grek në Brazil i cili u gjet i djegur brenda makinës së vet.

Mediat e huaja raportojnë se hetuesit e policisë në Rio de Janeiro kanë thanë se gruaja e ambasadorit të vrarë të Greqisë në Brazil është tashmë një e dyshuar për vdekjen e diplomatit.

Autoritetet ende nuk kanë ngarkuar askënd si fajtorë për vdekjen e 59-vjeçarit Kyriakos Amiridis, trupi i të cilit u gjet në makinë, por gruaja e tij, Françoise Amiridis është marrë në pyetje nga policia, së bashku me dy burra të tjerë.

Një nga burrat, Sergio Moreira, raportohet të jetë një polic me të cilin dyshohet se ajo kishte një marrëdhënie.
Lidhja e tyre dyshohet se ishte zbuluar nga diplomati, tashme i vdekur.

Amiridis, dhe dy njerëz të tjerë – që konsiderohen “të dyshuar” – u morën në pyetje për vrasjen e ambasadorit.

Ambasadori u gjet pa jetë në një lagje në anën perëndimore të Rio de Janeiro – zone ku gruaja e ambasadorit kishte një shtëpi. /albeu.com/
Shtuar më 30/12/2016, ora 19:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}