Zbulohet nje varr masiv ne Meksike
Albeu.com
Ushtarakët meksikanë zbuluan një varr masiv në qyetin verior të vendit, Nuevo Leon, ku mendohet se janë varrosur të paktën 21 persona. Forcat e sigurisë dyshojnë se zona periferike e qytetit mund të jetë përdorur si një bazë ...... torturash dhe asgjesimesh prej bandave të narkotrafikut. Në javët e fundit ky është zbulimi i tretë i një varri masiv në qytetin e Nuevo Leon, i cili pas Kuidad Huarz është qyteti më i goditur nga rivaliteti mes bandave të drogës dhe përleshjeve të tyre me autoritetet e sigurisë.
Shtuar më 24/07/2010, ora 10:46
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori