Zbulohet një depo me substanca kimike në Aleppo (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qeveria siriane ka zbuluar një depo me substanca kimike në Alepo, në lagjen e vjetër.

Mes substancave të gjetura ka edhe sulfur dhe klor, që terroristët i kanë shfrytëzuar për prodhimin e eksplozivëve, njofton agjencia siriane e lajmeve "SANA".

Kjo pjesë e qytetit ka qenë në kontrollin e terroristëve, ndërsa zëdhënësi i Ministrisë ruse të Mbrojtjes Igor Konashenkov, paralajmëroi se terroristët shfrytëzojnë armë kimike në pjesën lindore të Alepos, ndërsa në disa sulme u lënduan dhjetëra njerëz. /albeu.com/

Shtuar më 12/01/2017, ora 08:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.