Zbulohet identiteti i kasapit të ISIS
Pëlqej
FBI-ja ka zbuluar identitetin e terroristit kasap të ISIS, i cili ka prerë kokën e dy gazetarëve amerikanë James Foley dhe Steven Sotloff, dhe britanikun John Haines.

Drejtori i agjencisë, James Comey në një konferencë tha se FBI-ja e njeh identitetin e kasapit të ISIS që ka kryer vrasjet, por se nuk e ka bërë publik identitetin e personit.

Ekzekutuesi, i cili ka një theks britanik dhe që njihet me emrin Jihadi John, është njëri nga katër terroristet britanikë të njohur me emrin “Beatles”./albeu.com/
Shtuar më 26/09/2014, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori