Zbulohet fisi primitiv (FOTO GALERI)
Albeu.com
Ne njeren ane jemi deshmitare te zhvillimeve marramendese ne teknologji ndersa ne anen tjeter akoma ne bote gjenden fise qe pervec vetes nuk njohin askend tjeter. Ja shembulli ...Pjesëtarët e një fisi të panjohur të Amazonës dhe vendbanimet e tyre shihen gjatë një fluturimi mbi shtetin brazilian Acre përgjatë kufirit me Perunë, në maj 2008, foto e shpërndarë nga Survival International. Survival International, organizatë ndërkombëtare e cila mbështetë popujt fisnor dhe mbron të drejtat e tyre, vlerëson se ka mbi 100 fise të paprekura në mbarë botën dhe shton se fiset në rajon janë nën kërcënim të shtuar nga prerja ilegale e pyjeve në kufi me Perunë.

Albeu.com ka siguruar per ju 7 foto nga me pamje te ketij fisi. Shikoni se si jetojne keta njerez...

SHIKONI FOTOT e KETIJ FISI

Shtuar më 31/05/2008, ora 18:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori