Zbulohet baza iraniane me raketa ruse S-300
Pëlqej
Në bazë të imazheve satelitore, revista britanike “Jane’s Defence Ëeekly”, ka zbuluar se në cilin vend Irani ka vendosur tre nga katër sistemet mbrojtëse ajrore S-300, të cilat Rusia i ka dorëzuar Iranit vitin e kaluar.

Sipas revistës britanike, një nga katër bazat e sistemit mbrojtës të raketave me rreze të gjatë veprimi, është vendosur në qytetin bregdetar Bushehr në fund të prillit.

Kjo bazë, rrit në mënyrë të konsiderueshme kapacitetin e saj për të monitoruar dhe duke synuar aeroplanë që fluturojnë mbi pjesën veriore të Gjirit Persik. /albeu.com/


Shtuar më 17/07/2017, ora 22:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori