Zbulohen sulmet e stilit "Bombei" në Europë
Është ende në fuqi plani i Al Kaedës për sulme të “stilit Bombei” në Europë dhe SHBA, që rrjeti i Osama Bin Laden synon të kryejë brenda vitit. Lajmin e ka bërë të ditur për CNN-in inteligjenca perëndimore.

Shërbimet sekrete bën të ditur se plani, që parashikon sulme të shumëfishta në SHBA, Francë dhe Gjermani, u zbulua. Mes objektivave është Kulla Eiffel, stacioni kryesor në Berlin dhe kulla e televizionit në Alexanderplatz.
Shtuar më 11/11/2010, ora 17:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori