Zakonet e Presidentit rus Vladimir Putin
Ai është një nga liderët më autoritar e me pushtet të pa diskutueshëm, i quajtur ndryshe si Cari i Ri i Rusisë.

Por, kush është Vladimir Putin përtej jetës publike? Së fundmi ai është nën shënjestrën e SHBA-ve për ndërhyrjet në fushatën presidenciale, tensioneve rreth Sirisë si dhe një sulm me bombë ndaj makinës së një oficeri të shquar ukrainas.

Megjithëse është në lajmet e botës gjatë 24 orëve në 7 ditët e javës, Putin i kryen pjesën më të madhe të punëve gjatë natës.
Ish-agjenti i KGB nuk del nga shtrati deri në mes të mëngjesit, sipas një profili të 2014-s nga Ben Judah i Newsweek.

Judah kaloi tre vjet duke studiuar udhëheqësin për librin e tij “Perandoria e brishtë: Si radhitet Rusia dhe nga dashuria me Vladimir Putin”.

Pasi zgjohet vonë, Putini zakonisht ha mëngjesin rreth mesditës. Sipas Newsweek, ai zakonisht ulet në një omeletë të madhe ose një tas të madh me qull, me disa vezë dhe gjizë.

Steven Lee Myers shton se presidenti rus gjithashtu pi një lëng të bërë nga panxhar dhe rrepë.

Pas një kafeje pas drekës, Putini shkon për notim për rreth dy orë.
Në përgjithësi, mëngjesi i Putinit karakterizohet nga vetmia. Pas rishikimit të filmit të rutinës së Putinit, Myers shkruan se “shoku i tij më i afërt duket të jetë labradori i zi i tij, Koni, i cili pret në pishinë kur ai përfundon xhiron e tij”.

Me kalimin e kohës, ushqimi i tij dhe stërvitja e përditshme janë në fillim të pasdites. Më pas, ai fillon të lexojë informatat e përditshme shtetërore.
Shtuar më 04/07/2017, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori