Zaev tregon pse nuk u votua ligji për shqipen
Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryeministri Zoran Zaev tha se nuk ka asgjë të vërtetë në zërat që u përhapën në media se kreu i opozitës ka kërcënuar se do të bojkotojë punën e Kuvendit nëse votohet ligji pa debat për amendamentet e parashtruara.

Ai tha se nuk ka krizë në shumicën parlamentare dhe se seanca e djeshme është anuluar sepse nuk ka pasur kuorum.

Shumica parlamentare dje nuk arriti të votojë ligjin për shqipen, pas mosmarrveshjeve mes partnerëve të koalicionit. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2018, ora 14:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori