Xhihadistët ekzekutojnë qindra ushtarë sirianë (VIDEO-FOTO)
Xhihadistët ultra radikalë të Shtetit Islamik (SHI) ekzekutuan disa qindra ushtarë sirianë të kapur peng pas marrjes së bazës ajroreTabqa, në veri të Sirisë.

Në pamje duket rreth 250 meshkuj të zhveshur që besohet se janë ushtarë të bazës ajrore ushtarake Tabqa pranë qytetit Raqa, i konsideruar fortesë e ekstremistëve islamikë.
Baza ra në duart e militantëve pas muajsh të tërë luftimesh. Në qarkullim është edhe një video që tregon ekzekutimin e 250 ushtarëve sirianë dhe është pak të thuash të tmerrshme. Nga ekzekutimi makabër ka dhe foto disa prej tyre përmbajnë imazhe të rënda. /albeu.com/
Xhihadistët ekzekutojnë qindra ushtarë sirianë

Shtuar më 29/08/2014, ora 11:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori