WikiLeaks publikon korrespodencat e fushatës së Macronit
WikiLeaks ka njoftuar sot se ka botuar 71,000 e-maile nga ekipi zgjedhor i presidentit të Francës, Emmanuel Macron.

E-mailet janë korrespondenca elektronike të ekipit të Macronit, në kohën kur ishte kandidat për president dhe këto janë hakuar pak para raundit të dytë të votimeve.

WikiLeaks ka thënë që mund të vërtetojë vetëm 21,000 e-maile, të cilët i ka quajtur “Macronliks”, por beson se pjesa më e madhe e e-maileve të tjera autentik janë transmetuar nga mediat franceze. /albeu.com/
Shtuar më 31/07/2017, ora 23:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori