WikiLeaks kërcënon CNN: Keni 48 orë kohë ose do t'ju shkatërrojmë
WikiLeaks dhe themeluesi i saj Jualian Assagne, kanë kërcënuar "CNN" se brenda 48 orësh do të publikojnë të dhëna komprementuese për rrjetin televiziv amerikan.

Përmes një njoftimi në "Twitter", WikiLeaks paralajmëron "CNN" që të tërheqin të gjitha deklaratat provokative të tyre në të kundërt do të hedhin në gjyq gjigantin mediatik dhe do të publikojnë informacione komprometuese.

Ndoshta "CNN" ka menduar se mund të shpëtojë vetëm një falje, por Assagne nuk mjaftohet me kaq.

Tashmë "lufta" është e hapur. Është vetëm çështje orësh nëse "CNN" do të bindet apo do të WikiLeaks do të nxjerrë dokumente sekrete. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2017, ora 08:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori