WikiLeaks: CIA po spiunon përmes kompanisë “Apple”
WikiLeaks njoftoi një “materie të errët”, rreth një dokumenti të fundit nga seria “Vault 7”.

Këto dokumente tregojnë se CIA zgjodhi pajisje më të njohura të “Apple” për të spiunuar përdoruesit e tyre.

Në serinë e fundit të dokumenteve zbulohet se me produktet e kompanisë Apple, CIA ka infiltruar në to dhe i ka përdorur për monitorimin, përgjimin e njerëzve të rëndësishëm.

Madje, sipas Rasa USA Today, në sistemin operativ në iPhone ka përgjues.

ËikiLeaks në fillimin e të këtij muaji ka publikuar rreth 9000 dokumente të cilat pretendon se një pjesë e madhe e të dhënave kanë rrjedhur nga CIA, duke i përshkruar ato si zbulimin më të madh të shërbimit të fshehtë.
Shtuar më 23/03/2017, ora 21:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori