Weber: Shume heret per te shpallur fundin e krizes ekonomike
Albeu.com
Presidenti i Bundesbank-ut dhe anëtar me influencë në këshillin e guvernatorëve të Bankave qendrore europiane (BCE), Axel Weber, deklaron se është "shumë herët për të shpallur përfundimin e krizës financiare", në një intervistë të publikuar në numrin e sotëm të "Suddeutsche Zeitung".

"Vala e parë e luhatjeve lidhur me produktet e strukturuara në bilance të bankave ka mbetur pas. Tani rreziku vjen nga aktivitete të kredive kombëtare, si për shembull rritja e defiçiteve të ndërmarrjeve", thekson Weber.
Shtuar më 17/08/2009, ora 16:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori