Vuçiç: Serbia vazhdon në rrugën për BE pas largimit tim
Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se Serbia do të vayhdojë rrugën për në Bashkimin Europian, pas largimit të tij nga qeveria.

Kandiati për president i ka bërë këto gjatë takimit me anëtarët e Grupit të Punës të Këshillit për Zgjerim në Bashkimin Evropian dhe përfaqësuesve të Komisionit Evropian, shkruan "Tanjug".

Ai ka shtuar se në dy-tre muajt e ardhshëm do të largohet nga qeveria, por që beson se Serbia do të vazhdojë me politikat e njëjta pro-evropiane. /albeu.com/
Shtuar më 01/03/2017, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori