Vuçiç kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi
Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt.

Ai tha se ligji sundon mbi politikën, dhe këtë e vërtetoi arrestimi i Haradinajt në Francë.

I pyetur nga gazetarët se a do të kërkojë zyrtarisht ekstradimin e Haradinajt, ai ka thënë "çfarë tjetër do bëjmë?"

"Ne kemi të bëjmë me një një njeri të cilit nuk i numërohen veprat penale. Askush nuk ka të drejtë të dëmtojë vendimin e zyrës së prokurorit të pavarur", është shprehur Vuçiç, transmeton "Reuters".

Kujtojmë se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është arrestuar në Francë me një urdhër të Serbisë. /albeu.com/

Shtuar më 05/01/2017, ora 11:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori