Vuçiç: Dialogu me Prishtinën vazhdon të martën, merr pjesë dhe Nikoliçi
Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë edhe të martën, ku pritet të marrë pjesë dhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç.

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri, Aleksandar Vuçiç në një konferencë për media.

Vuçiç ka shtuar se pret që delegacioni kosovar të sjellë përfaqësuesit më të lartë.

Ky takim i të dyja delegacioneve është i pari pas ndalimit të trenit serb që ishte nisur nga Beogradi për në Mitrovicën veriore e që shkaktoi shumë reagime nga të dyja palët, duke u thënë se mund edhe të rrezikojë dialogun. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2017, ora 15:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori