Vuçiç: Serbia para falimentimit
Nëkryetari i qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur se shteti është para falimentimit, në kuptimin e plotë të fjalës, dhe ka paralajmëruar se masat për ripërtritjen ekonomike do të jenë të rënda. “Kapitalizmi do të thotë se nuk është punë e shtetit për të gjetur punë, por këtë t’ia mundësojë atij që mund të gjejë punë”,-tha ai duke shtuar se në Serbi nuk ekziston përgjegjësi ndaj vendit, shtetit dhe popullit. Deklaratat u bënë gjatë një interviste televizive./albeu.com/
Shtuar më 06/10/2013, ora 16:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori