Vuçiç në Washington, në axhendë edhe rasti i vëllezërve Bytyçi
Pëlqej
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ndodhet në Washington për vizitën e parë zyrtare nga marrja e mandatit si i pari i vendit.

REL bën të ditur se Vuçiç do të takojë zvpresidentin amerikan, Mike Pence, dhe zyrtarë të tjerë.

Në prag të vizitës së Vuçiçit në SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve atje ka miratuar një rezolutë, e cila i kërkon Pentagonit raporte për bashkëpunimin ushtarak Rusi-Serbi.

Përvec Rusisë, në mesin e temave që do të diskutohen në takimet e Vuçiçit pritet të jetë edhe sulmi mbi ambasadën amerikane në Beograd, katër ditë pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, si dhe vrasja e vëllezërve Bytyçi, shtetas amerikanë, me prejardhje nga Kosova. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2017, ora 10:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori