Vritet “truri” i sulmeve në “Charlie Hebdo”
Një lider i “Shtetit Islamik”, i konsideruar “truri” i sulmeve ndaj redaksisë së gazetës satirike “Charlie Hebdo”, janarin e vitit 2015 në Paris, është vrarë në një sulm ajror të forcave amerikane në Siri.

Lajmin e kanë bërë të ditur këtë të premte burime ushtarake amerikane, sipas të cilave Boubaker el Hakim ka vdekur më 26 nëntor në Raka, transmeton tch.

Franko-tuniziani 33-vjeçar ka qenë mbikëqyrësi i vëllezërve Said dhe Sherif Kouachi, që kryen masakrën ndaj gazetarëve dhe ilustruesve të “Charlie Hebdo”. /albeu.com/
Shtuar më 09/12/2016, ora 23:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori